top

Американська короткошерста

итомник американских короткошерстных кошек, американский короткошерстный котенок купить, продажа американских короткошерстных котят, американский короткошерстный котенок цена, американская короткошерстная кошка купить, американская короткошерстная кошка, американская короткошерстная кошка цена, американская короткошерстная фото

ПРЕДСТАВЛЯЕМО ПОРОДУ

 

11745718 10153418556423758 3465723298264527203 n

Шукайте кішку, яка буде ніжним компаньйоном, другом Ваших дітей та повноправним членом сім'ї? Тоді вибирайте кішку породи Американська Короткошерстна!

 Вперше побачивши Американську короткошерсту, ви можете переплутати її зі звичайною Муркою «підвальної» породи. Але ... Заплющте очі, почекайте трохи і погляньте ще раз уважніше. Ви бачите велику голову та широке «обличчя» з очима унікальної форми. Верхня повіка надає оку мигдалеподібну форму, нижня робить її повністю круглою. Зверніть увагу на м'язисте тіло і блискучу, як атласну, вовну. Перед вами Американська короткошерста (АКШ). Представників цієї породи в Україні можна перерахувати на пальцях однієї руки!

 

Thumbnail image

Без них не було б Америки!

Щороку у світі народжується не більше двох тисяч кошенят-«американців»-це зовсім не багато. Кішки цієї породи прикрашають будинки багатіїв та викликають фурор на виставках. Зразковий представник АКШ не тільки прекрасний домашній улюбленець (лагідний, терплячий друг для ваших дітей), а й чудовий виставковий кіт. Кішки цієї природної породи зберегли і добре здоров'я, і ​​вроджені мисливські інстинкти: це нещадні мисливці на птахів і гризунів.

Сьогодні АКШ, можливо, вже не такі затребувані як мишолови, але вся довга і славна історія їхніх предків дає привід людям не забувати свій обов'язок по відношенню до цих кішок. У День Незалежності США 4 липня багато американців, власників АКШ, дякують і своїм котам, чиї предки допомагали першим поселенцям робити свій посильний внесок у встановлення країни. 

У CFA зареєстровано понад 100 розплідників, де займаються розведенням АКШ найвищої якості. У Японії зареєстровано 20 розплідників. З середини 80-х ця порода є там найпопулярнішою. Іноді на японській виставці можна побачити 30 та більше представників АКШ.

Ця порода завжди входила до десятки найпопулярніших кішок (у 2011-5-е місце в рейтингу за популярністю).

Fleur 1

Для України порода Американська короткошерста, на даний момент є абсолютно ексклюзивною. Зареєстровано лише кілька розплідників, яким американські заводники довірили свою національну породу. Розплідники мають гідних племінних виробників, які привезені з Америки для становлення та розвитку цієї породи в нашій країні. Поки зовсім не багато наших співвітчизників можуть з гордістю визнати себе щасливими власниками цих чудових кішок. У рік народжується дуже невелика кількість кошенят. Але робота українських заводчиків спрямована на отримання нових кошенят, які зможуть стати окрасою більшої кількості будинків та фурором на виставках, підтверджуючи свою винятковість у зовнішності та характері.

 

 

Thumbnail image

Золотий характер

Заводчики цієї породи, описуючи американську короткошерстну, часто використовують вираз «золота середина». Це стосується багатьох сторін котячої особистості: «всеамериканські» кішки середні за розміром, додаванням, типом і характером. Вони рухливі, але не гіперактивні, не надто незалежні, не нав'язливі. Чудова порода для людей, які хочуть завести кішку, щоб отримувати задоволення: вона може час від часу ніжитися на колінах, але не слідуватиме за вами по всьому будинку, вимагаючи постійної уваги. Зайва опіка не дуже їй подобається, і, як перші поселенці, що залишили Англію в пошуках незалежності, вони плекають свою свободу. Крім того, АКШ славляться своїм довголіттям, мають відмінне здоров'я, неперевершену зовнішність, спокійний характер.

Thumbnail image

Дуже контактні, зовсім не агресивні, вони мають абсолютно адекватну поведінку на виставках і вдома.
Вони дуже легко звикають до режиму, в якому живе сім'я і легко його приймають. АКШ не вимагає особливого догляду за вовною.

Важливий і той факт, що вони настільки розумні, врівноважені та невибагливі, що легко знаходять спільну мову з маленьким людським дитинчатим, навіть якщо останній не відрізняється хорошим вихованням та вишуканими манерами.

11709825 10153380570953758 1498689703395928449 o

Легко можуть проживати в одному соціумі з собаками та іншими домашніми тваринами. І що ще дуже цінно в породі АКШ (Американська короткошерста), так це те, що ці коти дуже добре піддаються вихованню і не пам'ятають образ до коханої людини, на відміну від котів іншої породи.

 

 

11742788 10153417974913758 1947989280826930847 n

Кішки, які люблять

«поговорити 
мовчки"

 «Американці» дуже люблять спілкування, їм подобається бути поряд з людьми та свійськими тваринами. Однак вони і самі вміють знаходити заняття, вигадуючи ігри і навіть уявних друзів. Вони дуже сильні мисливські інстинкти, їм подобається щось ловити і наздоганяти: іноді можна побачити АКШ, яка довгий час стрибає за чимось, невидимим людському погляду.

 

Зазвичай це спокійні і тихі кішки, але іноді в грі «американець» може гасати по хаті з оглушливим гуркотом, ганяючись за уявними мишами. Важко зрозуміти - коту подобається бігати, щоб переслідувати «видобуток», або йому подобається погоня заради самого руху. Однак більшу частину часу АКШ може терпляче сидіти, нічого не вимагаючи від господаря, адже ці кішки прославилися як чудові мишолови, а терпіння - дуже важлива риса для щасливого мисливця. Саме необхідність довгий час сидіти нерухомо і тихо пояснює ще одну цікаву особливість цих кішок - вони «балакучі», але рідко голосно нявкають! Часто «американець» наближається до людини, відкриває рота, але не видає жодного звуку. Тільки за висловом його морди можна зрозуміти, що він хотів сказати. Порода примітна своїм дуже тихим нявканням.

 

12112047 897151300338066 3038312680090901640 n

На вагу золота

Звичайні домашні кішки потрапили до Америки з Європи. Достовірно відомо, що кілька кішок припливли на кораблі Mayflower, який доставив до Нового Світу перших переселенців. У ті часи кішка могла розраховувати на «квиток в Америку», лише маючи мисливську майстерність. Без цих винищувачів мишей та щурів першим переселенцям довелося б туго.

На новому місці вигляд кішок став змінюватися. У суворому північноамериканському кліматі їхня вовна стала густішою, жорсткішою і щільнішою, щоб захистити тварин від вологи та холоду під час довгих зимових днів. Згодом кішки стали більшими і ще вправнішими в полюванні, ніж їхні європейські родичі. Змінювався і характер тварин. Врівноваженість і спокій дозволяли їм з незворушною впевненістю зустрічатися «віч-на-віч» з найгрізнішим противником.

Під час «золотої лихоманки» 1849 року у Сан-Франциско золотошукачі платили по 50$ за кожну кішку-винищувачку мишей. У 1884 року, коли місто заполонили щури, вартість короткошерстих мисливців зросла до 100$. Для порівняння: тижнева зарплата кваліфікованого робітника ледве сягала 10$.

Як породу назвеш. Складна історія розвитку породи.

 20131112 1238604314

Коли «нових» американських кішок побільшало, фермери та золотошукачі, в міру своїх здібностей, зайнялися «народною селекцією». Вони відбирали кошенят з яскравим забарвленням і виразним малюнком, хоча прекрасні мисливські здібності і приємний характер, як і раніше, були набагато важливіші за забарвлення. Спочатку ці кішки були відомі під назвою «домашня короткошерста порода». Така назва спричинила велику плутанину, бо її можна було розуміти по-різному. Наприклад, слово "domestic" могло трактуватися як "місцевий" (відмінний від зарубіжного) або як живе в будинку, а також як "одомашнений". Дільцям з повними мішками кошенят така плутанина приносила величезний зиск, даючи їм можливість збувати худих, хворих, нечистопородних кішок як «домашніх». Суспільство почало насторожено ставитися до всіх «домашніх кішок» незалежно від того, з якої літери (великої чи маленької) писалося це слово. Ціни на кошенят сильно впали, в 1939 році прекрасне породисте кошеня коштувало не більше 5$.

12482719 1024857004237511 1058546651 o

На початку 60-х років минулого століття група ентузіастів вирішила, що слово «домашній» у назві породи є перепоною, яка стримує популярність цих котів. У 1966 році, для того, щоб краще уявити «всеамериканський» характер кішки та відрізнити її від інших породистих з короткою вовною, породу перейменували на Американську короткошерстну. У тому ж році CFA назвала кота Shawnee Trademark забарвлення сріблястим теббі «Найкращим котом року», і порода справді почала набувати поваги у котячому світі. Нове ім'я підігріло інтерес до породи, і починаючи з 70-х років популярність АКШ стала повільно, але неухильно зростати.

 

Thumbnail image

Представник АКШ- типовий «роботяга», але зовні привабливий. Він гармонійно складний і м'язистий, як олімпійський атлет. У стандарті породи записано: «Американська короткошерста порода робочих кішок. У ній не повинно бути нічого надмірного». У представників цієї породи велика голова з округлими щоками та приємним, відкритим виразом. Очі великі і широко поставлені, верхня повіка мигдалеподібної форми, а нижня округла. Колір очей залежить від кольору вовни.

Thumbnail image

Коти значно більші за кішок і, досягаючи повної зрілості у віці 3-4 років, важать 5-7 кг. Вага кішок 3.5-4 кг. Середня тривалість життя Американських короткошерстих-15-20 років.

Забарвлення розділені на чотири групи: однотонні (чорний, білий, блакитний, червоний, кремовий); поєднання двох і більше відтінків: черепаховий, плямистий (calico), блакитно-кремовий та біколор; затінені, димчасті забарвлення та теббі (класичний, макрель та клаптевий). У цій породі допускається більше 80 різних забарвлень, але найпопулярніший - сріблястий теббі.

Jam 1

У 1993 році було визнано нове забарвлення-теббі з білим. Це забарвлення і раніше зустрічалося, але вважали, що Теббі з білим надає АКШ вигляду «безпородної кішки». Щоб визнати це забарвлення, знадобилося близько 10 років, оскільки необхідно було переконатися, що воно спочатку властиве цій породі, а не привнесене в результаті гібридизації з кішками інших порід.

Патриції та плебеї. Небагато цікавих фактів з історії

DSC 8810

Більше ста років тому в Англії (1896) був показаний надзвичайно красивий і великий кіт забарвлення сріблястий теббі на ім'я Jimmy, який, отримавши Чемпіонський титул, був оцінений у 2000 фунтів стерлінгів (10 000 доларів!). Jimmy був дуже близький до ідеалу "Американської короткошерстої" - великий, м'язистий, величний, з чітким "намиста" на шиї і благородним виразом морди.

Перша виставка кішок у США відбулася в Медісон Сквер Гарден у 1895 році. На шоу були представлені 47 дорослих кішок породи АКШ та 25 кошенят. На другій виставці кішок (1896) там же за одного такого породистого кота забарвлення коричневий Теббі давали 2500 $. CFA офіційно визнала цю породу в 1906 році, зареєструвавши серед перших п'яти.

Thumbnail image

Першим АКШ, зареєстрованим у CFA, став кіт Bello of Bradford (червоний теббі), який народився 1900 року в Англії. Факт наводить на думку, що цей «англієць» міг бути лише Британським короткошерстим. За час своєї дев'ятирічної виставкової кар'єри в США він лише одного разу програв іншому коту такого ж забарвлення. Першою Чемпіонкою CFA серед кішок стало The Buzzing Silver забарвлення сріблястим теббі. Перший титул Грандчемпіона CFA отримала блакитноока біла кішка Nor-Mont`s Angelique, 1948 року народження.

Несмотря на свои превосходные качества, Американские короткошерстные долгое время были в тени привозных экзотических пород. Известная любительница кошек Ингеборд Урция писала: «Шла молва, что заводчики Американских короткошерстных берут своих «чемпионов» из приютов для бездомных животных, и поэтому к их кошкам относились с презрением. В некоторых кошачьих выставках эти кошки не могли даже участвовать, а если заводчики все же записывались, то им давали понять, что они на выставке лишние- для животных не находилось свободных клеток, куда-то пропадали розетки и призы. Заводчикам приходилось объяснять различия между кошками, которых они разводят, и обычными домашними котами случайного разведения».

Thumbnail image

Справді, кіт із притулку цілком може нагадувати АКШ. Головне-то відмінність у цьому, що породисте тварина дає потомство тієї самої якості та характеру, як і вона сама, тоді як від підібраного кота можуть народжуватися зовсім не схожі нею кошенята. Роки розведення та планомірного відбору багатьох поколінь виробників гарантують, що кожен послід кошенят матиме всі якості, властиві породі.

Зараз американські короткошерсті успішно виступають на виставках, не рідко стають переможцями Best in Show.

 

 20130709 1421927922

 

 

 

Розмову про стандарти порід кішок найдоцільніше розпочати з пояснення того, навіщо і кому він потрібен. Стандарт – це опис ідеальної тварини. Тварини - мрії, яких повинні прагнути заводчики будь-якої породи. У ньому дано докладні описи типу ідеальної кішки (кістяк, голова, кінцівки, структура вовни, забарвлення, властиві породі, тощо). При цьому, жоден стандарт не може описати дивовижної гармонії, властивої ідеальній тварині. Крім того, слід бути готовим до того, що досягти ідеалу неможливо, до нього можна лише наблизитись. Але, в міру наближення, він має тенденцію, вислизаючи від вас, ставати ще досконалішим.

 20130714 1492788131 Саме тому  ВІН - недосяжний. 

Стандарти порід не постійні у часі. У будь-якому стандарті обумовлено термін його дії, після якого стандарт може бути переглянутий із внесенням будь-яких змін чи уточнень. Ознайомитися з останніми версіями стандартів часто буває важко - поки їх видадуть, поки переведуть ... Найдоступніше джерело новітньої інформації про зміни в стандартах порід - це Інтернет. На сайтах міжнародних організацій практично завжди є розділ «стандарти», в якому наведено їх останні версії.

Стандарт породи американська короткошерстна

(за системами CFA та ICFA МАЛК "Роландус")

Шкала балів: 

Голова: включаючи розмір і форму очей, форма вух, а також стуктуру та розташування носа............................................................................................................................. 30

Тіло: включаючи форму, розмір, кістку, мускулатуру та довжину хвоста: …….....…...30

Стан шерсті ………………………………………….......………………....15

Окрас: ……………………………………………………...……...................………20

(табби 10 баллов; цвет и контраст 10 баллов)

Колір очей:………………………………………………………................…………5

Загальна сума:………………………………………………..............……………100

 

Загальний опис: Американська короткошерста (АКШ) спочатку була справжньою робочою, не декоративною, кішкою-мисливцем. І її сучасний образ також має демонструвати міць, силу, витривалість та спритність. Жодна її анатомічна стати не повинна показувати слабкість та/або крихкість. АКШ справляє враження добре збалансованої тварини з міцною статурою, без перебільшення будь-яких явних анатомічних рис (надмірно розширена, збільшена, переросла), що призведе лише до порушення загальної гармонії

Загальне враження: кішка повинна бути міцної статури, гармонійно побудована, добре врівноважена, симетрична кішка з рисами, що вказують силу, витривалість і спритність.

Розмір: АКШ від середнього до великого. Але розмір не впливає на якість кішки, що виставляється. Пропорції і загальний баланс важливіше, ніж розмір. Допускається менш масивна у всіх відношеннях кішка, порівняно з котом (виражений статевий диморфізм), і мають бути винагороджені однаково, якщо мають правильний баланс.

Пропорції: трохи більше в довжину, ніж у висоту. (Довжина вимірюється від грудини до крупа. Висота вимірюється від подушечок лап до лопаток.) Візуально тіло може бути поділено на три рівні частини: від грудини до лопатки, від лопатки до стегна і від стегна до крупа. Хвіст середньої довжини (дина хвоста дорівнює відстані від лопаток до основи хвоста).

10984254 10153407758983758 8502100626663995893 nГолова: Крупна (велика), округла, у пропорції до тіла, з добре вираженими щоками та з солодким відкритим виразом. . Голова за рахунок розвиненої мордочки в довжину дещо більша, ніж у ширину. При погляді в анфас голова може бути поділена на дві частини: від основи вух до середини очей і від середини очей до кінчика підборіддя.

Вуха: середнього розміру, трохи закруглені на кінцях, широкі в основі та не надмірно відкриті в основі. Відстань між вухами повинна становити подвоєну відстань між внутрішніми куточками очей.

Лоб: лоб слабоопуклий, у профіль лінія чола формує помірно опуклу безперервну криву, що переходить через верхню частину голови в шийний відділ. Між вухами плоский майданчик, немає купола.

Очі: великі, округлої форми, злегка косо поставлені та широко розставлені. Очі АКШ мають характерну форму: верхня повіка мигдалеподібної форми (трохи вигнута і по-східному скошена у напрямку до носа), а нижня повіка має форму повністю округлої кривої. Зовнішній кут ока трохи вищий за внутрішні кути. Відстань між очима не менше ширини одного ока. Погляд відкритий, яскравий, ясний, виразний та уважний.

Ніс: середньої довжини однакової ширини по всій довжині. У профіль із позначеним стопом – легким заглибленням та плавним переходом від носа до чола.

Морда: прямокутної форми, широка, з добре наповненими подушечками вібріс. Чітко позначений перехід від подушечок вібріс до вилиць. Чітко виражені щоки у дорослих особин чоловічої статі.

Artemisiacat Asole 3Щелепи: сильні та досить довгі, щоб успішно схопити здобич. Обидва варіанти прикусів (рівний прикус та прикус-ножиці) вважаються правильними. При нормальному рівні прикусу верхні і нижні передні зуби змикаються рівномірно. У прикусі-ножиці внутрішній край верхнього переднього зуба не стосується краю нижніх передніх зубів.

Подборіддя: міцне та добре розвинене, розташоване на одній лінії з носом та верхньою губою.

Шия: середньої довжини, сильна та мускулиста

Тіло: міцно складене, масивне, і мускулисте з добре розвиненими плечима, грудьми та задньою частиною. Спина широка, пряма та рівна. У профілі невеликий нахил вниз від стегнової кістки до основи хвоста. Якщо дивитися зверху, зовнішні лінії тіла є паралельними.

Кінцівки: Кінцівки середньої довжини та тяжкості, потужні, мускулисті, у пропорції до тіла. При погляді ззаду всі кінцівки паралельні, пальці спрямовані вперед.

Лапи: Лапи сильні, потужні, наповнені і закруглені, з масивними, важкими подушечками. Пальці-п'ять спереду та чотири ззаду.

Хвіст: середньої довжини, важкий в основі, візуально звужується до різкого тупого кінця, але з нормальним конічним останнім хребцем.

Шерсть: коротка, густа, щільна, з добре розвиненим підшерстком. Глянцеве, досить товсте, блискуче остьове волосся трохи довше підшерстка. Допускаються сезонні зміни у густоті підшерстя. Шерстяний покрив повинен бути досить щільним, щоб мати можливість захистити кішку від вологості, холоду та поверхневих пошкоджень шкіри.

Недоліки: занадто велике та/або закрите вухо, загострене вухо, скошений лоб, круглі очі, згладжена та/або звужена мордочка, слабке підборіддя, звужена грудна клітка, присадкувате або занадто довге тіло. Короткий хвіст. Недостатньо розвинене підшерстя.

IMG 7528Дискваліфікація: не допускаються коти з явним проявом змішувань порід, результатом яких можуть стати забарвлення шоколадний, ліловий, циннамон, фавн, бурманський, тонкінський або колор-пойнт (тобто носять ознаки вливання сіамських порід) - це докази гібридизації. Будь-який натяк на схрещування з іншими породами, включаючи надто довгу або надто пухнасту шерсть; глибокий перехід від носа до чола; витріщені очі; виступаючі надбрівні дуги; залом чи будь-які аномалії хвоста; медальйон чи інші прояви неспецифічної білої плямистості у забарвленнях без білого; перекус, недокус чи будь-які інші аномалії прикусу; постійно висунута мова; неправильне число пальців; ожиріння чи виснаження; будь-які ознаки слабкості чи нездоров'я. . Будь-які видимі порушення гармонійності та пропорційності тіла.

Схрещування  з іншими породами забороняється.

У статті використано

матеріали CFA та з сайтів американських розплідників.

Підготувала заводчик Американських короткошерстих - Оксана Котова

При використанні матеріалів зі статті-посилання на сайт обов'язкове!




© 2014 Розплідник американських короткошерстих кішок Artemisiacat
Дизайн сайта - веб-студія "Vesna"